10.01.2025 Впровадження програми з розбудови спроможності педагогічної спільноти Горохівської громади щодо формування свідомого ставлення дітей різних вікових груп до збереження здоров'я та профілактики туберкульозу на 2024-2028рр.
З метою запровадження системи безперервної, послідовної, адаптованої до віку та особливостей розвитку дитини освітньої роботи по формуванню у дітей та підлітків свідомого ставлення до здоров’я, протидії захворюванням, зокрема, туберкульозу, а також формуванню у них навичок здорового способу життя та толерантного ставлення до соціальних проявів захворювань на 2024-2028 рр. Горохівська громада бере участь у Проєкті «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацією РАТН, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) .
За кошти цієї організації виданий посібник з методичними рекомендаціями для педагогічних працівників «ОСОБЛИВОСТІ ПРОСВІТНИЦЬКОЇ РОБОТИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ПОДОЛАННЯ СОЦІАЛЬНОПСИХОЛОГІЧНИХ НАСЛІДКІВ» : Частина 1
https://uied.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/metodychnyj_posibnyk_tb_ch1.pdf
Частина 2
https://uied.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/metodychnyj_posibnyk_tb_ch2.pdf
Близько 12% випадків туберкульозу у світі припадає на дітей віком до 14 років. Щороку на нього хворіє понад один мільйон дітей, і кожна п'ята дитина помирає. В Україні щорічно близько 500 дітей віком до 14 років стикаються з цією недугою.
Війни призводять до погіршення ситуації з туберкульозом, зокрема, через тривале перебування у підвалі чи бомбосховищі. Та навіть за таких умов Україна продовжує впроваджувати низку інновацій на всіх етапах надання послуг людям, які хворіють на туберкульоз, та оновлення нормативно-правової бази відповідно до європейських стандартів і міжнародних рекомендацій. Більше про профілактику та лікування туберкульозу у дітей: що треба знати батькам можна знайти у відео за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=2wlZgGIAq_4
Наш заклад освіти також долучився до реалізації цього проекту. Оскільки питання збереження та зміцнення здоров’я дітей – неймовірно актуальне, особливо в умовах воєнного стану. Адже саме діти належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. І для кожного дорослого та педагогів незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей.